Terapia IFS

 1. Jeśli masz poczucie wewnętrznej dysharmonii
 2. Jeśli towarzyszy Ci złość, poczucie winy albo poczucie bezwartościowości, lęk
 3. Jeśli sięgasz po uzależnienia, od substancji jak i behawioralnych
 4. Jeśli masz zaburzenia odżywiania

Jako Praktyk IFS zapraszam do najpiękniejszej ze wszystkich podróży, do podróży wewnętrznej. Internal Family Systems (IFS) zakłada, że każdy z nas ma dostęp do wewnętrznych zasobów miłości własnej i samoregulacji. Jest to depatologizujące podejście, które pomaga ludziom zrozumieć ich doświadczenia życiowe w bezpieczny i oparty na współpracy sposób. Terapia IFS bazuje na pracy przez doświadczanie.

Internal Family Systems, po polsku, System Wewnętrznej Rodziny, to koncepcja stworzona przez dr. Richarda Schwartza, i jest to:

 1. Teoria wielorakiej osobowości 
 2. Model terapeutyczny
 3. Filozofia życia i sposób budowania relacji

IFS to spojrzenie na człowieka przez pryzmat  wielorakiego umysłu,  osobowości złożonej z wielu części, niosących swoje przekonania i przysięgi, emocje, pobudzających do określonych zachowań czy działań. 

Podstawą modelu IFS jest to, że ludzie składają się naturalnie z „części”. Co to oznacza? Na przykład, jeśli zastanawiasz się, czy iść na imprezę, możesz mieć: część, która jest podekscytowana spotkaniem z przyjaciółmi, inną część, która martwi się co na siebie włożyć? oraz taką, która chciałaby pójść spać bez zarywania nocy i jeszcze inną, która czuje się winna, że zostawia dzieci pod opieką babci. Części, są jak rodzina i jak to w rodzinie kochają się, kłócą, tworzą koalicje albo nieprzychylne sobie obozy. Każda z części ma swoją historię, zazwyczaj określoną rolę do spełnienia. Większość z nich powstała do 6. roku życia i powtarza strategie działania oraz reagowania, obrane wówczas. Tak jakby czas się dla nich zatrzymał.
Podstawowym założeniem IFS jest, że każdy z nas posiada JA – pełne życzliwości, ciekawościi uważności, które jest najlepszym przywódcą dla Twojego wewnętrznego systemu. Bywa jednak tak, że to części przejmują dowodzenie. Kiedy poznasz swoje części, ich przekonania i przysięgi możesz zadbać o nie i odciążyć te, które tego potrzebują z ich ekstremalnych przekonań lub przysiąg oraz uczuć, oddając jednocześnie przywództwo “JA”. Wówczas cały Twój wewnętrzny system odzyska harmonię i równowagę.

IFS jest zarówno modelem terapeutycznym, jak i filozofią życia oraz patrzenia na człowieka, przez pryzmat wielorakiej osobowości. Kiedy zapraszasz IFS do swojego życia staje się on również sposobem budowania relacji z innymi.


W pracy terapeutycznej IFS, możliwe są do uzyskania następujące korzyści: 

 • wsłuchanie się i nawiązanie empatycznego kontaktu z własnym wnętrzem
 • zbudowanie wewnętrznego zaufania, wewnętrznej harmonii
 • odciążenie Twojego systemu ze starych ról i wzorców zachowań
 • uzdrawianie traum w tym: traum rozwojowych, relacyjnych, traumatycznych doświadczeń wcześniejszych pokoleń
 • osiągniecie stanu samoprzywództwa

Oferuję: 

 • terapię IFS w formie sesji indywidualnych 60 minut lub 90 minut (stacjonarnie lub online)
 • wprowadzenie do IFS dla osób prywatnych – warsztaty (stacjonarnie lub online)

Do zobaczenia. Skontaktuj się ze mną TUTAJ

Być może najlepszym sposobem na rozpoczęcie pracy z IFS byłoby dla Ciebie obejrzenie krótkiego wywiadu z jego Dr. Richard Schwartz explains Internal Family Systems (IFS) – YouTube lub / i dłuższego https://youtu.be/tezLxoSU-Ow