Coachingi zespołowe

Coaching zespołowy to proces ukierunkowany na wsparcie ludzi w dokonywaniu zmian, których sami chcą dokonać. Przeznaczony jest dla zespołów, które wybierają razem osiągąć wspólne cele. Klientem jest zawsze cały zespół wraz z jego liderką czy liderem. Ta forma rozwoju ma za zadanie wydobyć drzemiący w zespole potencjał, pomóc w nazwaniu i uświadomieniu trudności i ograniczeń przy realizacji celów, a następnie w znalezieniu sposobów na ich przezwyciężenie. Najczęściej coaching jest przeprowadzany w  trakcie codziennych czynności, takich jak spotkania operacyjne czy sesje strategiczne. 

Co stoi za tym, że warto skorzystać w tej formuły wsparcia?

  1. zespół wypracowuje unikalne rozwiązania dla swoich bieżących i wyzwań, budując zaufanie do zasobów ludzi w miejsce gotowych tzw “uniwersalnych narzędzi”. Dzięki temu ludzie w zespole angażują się w to, co sami wypracowali.
  2. jako Team Coach dbam o transformację “komunikacyjnych potykaczy”, osądów,  interpretacji czy żądań. 
  3. dzięki towarzyszeniu ludziom w ich codziennych zadaniach, zespół buduje fundamenty bezpieczeństwa do bycia w dialogu, nawet wtedy kiedy jest trudno. 
  4. jako Team Coach reaguję na bieżąco pojawiające się potrzeby ludzi. Jestem lustrem, nazywając i odzwierciedlając to, co jest rzeczywistością. 
  5. zapraszam do tworzenia rozwiązań uwzględniających potrzeby wszystkich. 
  6. identyfikuję „aktualne zespołowe sposoby” na radzenie sobie z bieżącymi wyzwaniami, wprowadzając zespołowe usprawnienia.