W czym pomagam?

Pomagam uwolnić potencjał drzemiący w Tobie.

 • czujesz, że posiadasz wiedzę i umiejętności, ale jej nie wykorzystujesz i zastanawiasz się dlaczego ?

 • chcesz coś zmienić w swoim życiu, bo nie czujesz się w nim dobrze ale nie wiesz co ?

 • chcesz żyć bardziej autentycznie i realizować swoje cele i marzenia ale nie wiesz jak to zrobić?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania są w Tobie. Uważam, że tylko Ty jesteś ekspertem od swojego życia. Dlatego moje wsparcie będzie polegało na tym, abyś znalazła i znalazł odpowiedzi na swoje pytania. 

 

Jak wygląda praca coachingowa ?

 

Wstępniak czyli przed decyzją o coachingu ze mną.

 

Przed rozpoczęciem procesu coachingowego umówimy się na spotkanie, podczas którego:

 1. Wyjaśnię czym jest coaching a czym na pewno nie jest
 2. Opowiem jak będzie wyglądał proces coachingowy
 3. Doświadczysz próbnej sesji coachingowej ze mną
 4. Obydwoje sprawdzimy, czy jest między nami potencjał do zaistnienia relacji, opartej na zaufaniu i otwartości, która jest według mnie kluczowa w procesie towarzyszenia człowiekowi w rozwoju. Jednym słowem sprawdzimy na ile jest tzw. chemia ;-)

Pierwsze spotkanie jest BEZ opłat. Dlaczego ?  Patrz punkt 4.

 

Wspólny mianownik czyli proces coachingowy.

 

Coaching jest procesem, który ma Ciebie wspierać w drodze Twojego rozwoju.
W początkowej fazie moja praca z Tobą polegać będzie na doprecyzowaniu tego, czego chcesz w swoim życiu i dlaczego jest to dla Ciebie ważne. Określisz wskaźniki zmiany, czyli po czym poznasz, że czas, który inwestujesz w siebie, będzie dla Ciebie satysfakcjonujący.

Każda kolejna sesja służyć będzie pogłębianiu Twojej świadomości, braniu przez Ciebie odpowiedzialności za to co jest i co chcesz zmienić, oraz kreatywności czyli szukaniu i wdrażaniu nowych skuteczniejszych rozwiązań na Twoje Nowe JA. Moja rola to towarzyszenie w Twojej podróży oraz dbałość o proces coachingu zgodnie z metodyką coachingu holistycznego i etyką coacha.

 

Jak będziemy pracować?

 

 • czeka nas średnio od 5 do 7 spotkań, każde będzie trwało ok.1,5 h
 • będziemy się spotykać osobiście lub rozmawiać przez skype, co 14 - 21 dni
 • pomiędzy sesjami, pracujesz samodzielnie ze swoimi zadaniami wdrożeniowymi

Każda indywidualna sesja jest określona przez Ciebie w postaci priorytetowego dla siebie celu, który jest kamieniem milowym na drodze do osiągnięcia, tego czego chcesz dla siebie.


Podsumownik.

 

Sam decydujesz w którym momencie chcesz zakończyć proces coachingu. Podsumownik to kończąca sesja, podczas której podsumujesz efekty swojej pracy oraz sprawdzisz na ile Twój cel na proces coachingowy, został przez Ciebie osiągnięty.

 

A jeśli za jakiś czas zdecydujesz, że potrzebujesz wsparcia przy realizacji nowych celów – zapraszam Cię bardzo serdecznie.

 

Wspieram Twój zespół w efektywnej pracy.

 • jesteś liderem zespołu, ale nie jesteś zadowolony z wyniku, jaki ten zespół osiąga?

 • a może zespół, w którym pracujesz bardziej przypomina Ci grupę towarzyską niż zespół?

 • masz odczucie, że Twój zespół mógłby osiągać więcej?

 • czujesz, że mogłoby być lepiej?

Wspieram zespoły we współpracy opartej na zaufaniu, które jest jednym z 5 najważniejszych filarów pracy zespołowej. Budowanie efektywnego zespołu wymaga jednak wsparcia na wszystkich filarach, a ja mogę wesprzeć Twój zespół w ich budowie.

Potrzebujesz wsparcia dla zespołu? Napisz do mnie.   

Wspieram w rozwiązywaniu konfliktów.

Uważam, że konflikt rodzi się wtedy, kiedy ważne aspekty naszego życia nie są uwzględnione przez nas samych lub przez drugą stronę. Pojawiają się wtedy zastępcze strategie działania, typu złość, gniew, wstyd, wzajemne obwinianie i w końcu zerwanie kontaktu. Najczęściej towarzyszą temu nieprzyjemne emocje oraz spadek energii. Konflikty mogą być dla nas sytuacją trudną, jeśli reagujemy zgodnie z naszym automatycznym wzorcem zachowań: walcz, zastygnij albo uciekaj. Niestety żadna z tych metod nie przynosi trwałego rozwiązania, a często doprowadza do eskalacji konfliktu lub zerwania relacji. Jestem przekonana, że mediacja może odbudować kontakt i relacje. Może przede wszystkim pomóc nam samym, bo mediować można również własne konflikty wewnętrzne.    

Pomagam w usprawnieniu komunikacji.

Jeśli w Twojej organizacji obserwujesz, że:

 • jest miło i grzecznie,

 • nie ma konfliktów,

 • osoby nie dzielą się informacjami

albo

 • ludzie sprzeczają się o racje i stanowiska,

mogę Ci pomóc. Zacznę od diagnozy sytuacji, interakcji i określenia celu, który chciałbyś osiągnąć. Następnie zaproponuję Ci użyteczne i skuteczne narzędzia konstruktywnej komunikacji. I tylko takie. Gdy zostaną one wdrożone i zintegrowane, zobaczysz ludzi budujących mosty zamiast murów. 

Wspieram w tworzeniu kultury dialogu.

Czym dla Ciebie jest kultura organizacyjna? Dla mnie kultura organizacyjna jest sumą zachowań ludzi w grupie, zespole lub organizacji. Czasem słyszę “zdefiniujemy zasady postępowania i opiszemy reguły!" To tak nie działa. Warto zacząć od drugiej strony, od naszych zachowań. Zidentyfikowania potrzeb, które stoją za naszymi działaniami. Czy wiesz, ze cokolwiek robisz, mówisz zawsze zaspokajasz swoją potrzebę? Jeśli są takie zachowania, które nie sprzyjają budowaniu porozumienia a chcesz widzieć w swojej organizacji więcej współdziałania?  Skontaktuj się ze mną.

Pomagam w planowaniu i przeprowadzaniu zmiany systemowej w organizacji.

Zmiana nastąpi wtedy, kiedy ludzie zmienią swoje zachowania. To moja definicja zmiany. A jaka jest Twoja? Jeśli potrzebujesz zmiany systemowej i transformacji swojej organizacji, mogę Ci pomóc. Moje wsparcie polega przede wszystkim na wspieraniu ludzi, przygotowaniu ich w na zmianę zarówno wtedy kiedy chcą ją wdrożyć jak i wtedy kiedy są jej odbiorcami.