Cześć, jestem Iza.

IzaN-4a copy

Cześć, nazywam się Iza Nowaczyk i zajmuję się wspieraniem ludzi w ich świadomym rozwoju.

Coaching - odkrywanie i realizowanie potencjału

Pomagam budować najważniejszy związek w życiu każdego z nas, związek z samym sobą. Wspieram ludzi w taki sposób, aby samodzielnie znaleźli odpowiedzi na pytania w kwestii swojego życia, bez sugerowania rozwiązań, doradzania, co jest dla nich najlepsze. Jestem coachem certyfikowanym przez International Coaching Community. Jeśli potrzebujesz wsparcia w uwolnieniu Twojego potencjału, napisz do mnie.

Konstruktywne porozumiewanie się i budowanie relacji

Uważam, że sposób w jaki się komunikujemy może budować lub rujnować relacje. Prowadzę treningi konstruktywnego porozumiewania się i grupy empatii w oparciu o koncepcję Nonviolent Communication (NVC) podczas których uczysz się w jaki sposób wyrażać swoje potrzeby oraz jak rozumieć działania innych ludziW nieporozumieniach i sytuacjach spornych pomagam odbudować kontakt między ludźmi. Dzięki temu uczestnicy konfliktu mają szanse na znalezienie rozwiązań akceptowalnych dla obu stron bez poczucia winy, gniewu czy wstydu. Skontaktuj się ze mną jeśli potrzebujesz tworzyć autentyczne i satysfakcjonujące relacje. 

Team coaching i budowanie silnych zespołów

Najczęściej jednak wspieram moich klientów biznesowych, którzy chcą zwiększyć swoją efektywność bez rozwiązań podawanych na tacy. Mają zespół ludzi, który szuka odpowiedzi na swoje pytania. W pracy z nimi korzystam z coachingu zespołowego – cyklicznych spotkań, podczas których budujemy silny zespół, nadajemy kierunek działania i szukamy nowych, skuteczniejszych dróg współpracy. W efekcie ludzie mają większe poczucie mocy i czują wartość płynącą z zespołowych przedsięwzięć. Napisz do mnie, jeśli chcesz abyśmy zbudowali silny zespół.

Rozwijanie kompetencji poprzez warsztaty

Dość często rozwijam kompetencje takie jak przywództwo, praca zespołowa, inteligencja emocjonalna, zaangażowanie, rozwijanie ludzi i organizacji, współpraca z klientem poprzez warsztaty które tworzę na zamówienie.

Koncepcja w biznesie

Od 2011 roku prowadzę firmę Koncepcja. Zajmuję się rozwojem kompetencji, aby ludzie, którzy tworzą organizacje mogli być bardziej skuteczni. Sprawdź w jakich obszarach kompetencyjnych, mogę Ci pomóc.

Pomogłam polskim, rodzinnym firmom m.in. Makalu, międzynarodowym, jak  Wirthwein, a także bardzo dużym, takim jak Sandoz, Infosys i IKEA.

Fundacja 4 KROKI

20 grudnia 2017 roku wspólnie z Beatą Moczkowską i Aleksandrą Szyller powołałyśmy Fundację 4 KROKI. Chcemy zmieniać świat małymi krokami!

Doświadczenie zawodowe

Zanim zaczęłam pracować na własny rachunek, przez 18 lat zdobywałam doświadczenie pracując na stanowiskach menedżerskich w biznesie. Tworzyłam zespoły, wspierałam sprzedaż oraz zajmowałam się rozwojem ludzi i organizacji. Jeśli chcesz wiedzieć o mojej drodze zawodowej więcej, to zajrzyj poniżej.

Prywatnie

Jestem szczęśliwą mamą Zuzi, która jest moją ukochaną nauczycielką w byciu lepszą Izą. Uwielbiam poznawać ludzi, miejsca i nowe smaki. Lubię swoje zbalansowane życie i wciąż je upraszczam. Rysuję. Żyję tu i teraz.

Jestem coachem, trenerką i mediatorką - mam na to papiery :)

Studiowałam podyplomowo Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Szkolenia i Coaching na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Nauczyłam się jak projektować procesy związane z rozwojem ludzi i organizacji.

Jestem coachem certyfikowanym przez International Coaching Community, organizację zrzeszającą i kształcącą coachów na całym świecie. Metodyka coachingu oparta jest na systemowym podejściu do człowieka i organizacji, która jest na tyle uniwersalna, że może być stosowana przy pracy z różnorodnymi celami. Więcej na temat coachingu holistycznego możesz znaleźć tutaj.

Ukończyłam Roczne Studium Mediacji oparte na Porozumieniu Bez Przemocy (Nonviolent Communication - NVC), prowadzone przez Fundację Gdańska Strefa Porozumienia bez Przemocy. Zajęcia prowadzili polscy i międzynarodowi trenerzy, którzy są doświadczonymi mediatorami i międzynarodowymi ekspertami w zakresie rozwiązywania konfliktów. Nauczyłam się stosować narzędzia mediatora w praktyce i mogłam przekonać się, że mogę pomagać z pełną obecnością i uważnością na każdym etapie konfliktu.

Od 2008 roku uczestniczyłam w wielu warsztatach (ponad 200 godzin) z certyfikowanymi trenerami Nonviolent Communication (Porozumienie bez przemocy), takimi jak: Liv Larson, Pernille Plantener, Agnieszka Pietlicka, Dominika Jasińska, Ewa Orłowska, Hugo Roele, Marta Kułaga, Frank i Gundi Gaschler oraz Kay Rung. Ukończyłam również kurs Coachingu opartego na potrzebach, który wzbogacił mnie o użyteczne narzędzia w procesie transformacji.

Wszystkim moim nauczycielom jestem bardzo wdzięczna za inspirację do pracy nad sobą. Nadal ważny jest dla mnie rozwój, w tej sprawie nic się nie zmienia. Każdego roku rezerwuję dla siebie czas na samodoskonalenie, by dzięki temu być lepszym człowiekiem.

 

Od kierownika sprzedaży do coacha.

Moją drogę zawodową rozpoczęłam od pracy na stanowisku Regionalnego Kierownika Sprzedaży dla Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska. Nauczyłam się, co to znaczy pracować ze świadomością biznesową, planować priorytety i pracować z celami. Dlatego w mojej pracy szczególną wagę przywiązuję do rozwijania kompetencji, które są kluczowe dla realizacji celów.

Moje następne doświadczenie, to wdrażanie strategii sprzedażowej na terenie Europy Wschodniej, w duńskiej sieci sklepów Jackpot&Cottonfield. Kiedy myślę o sobie i o tamtych przeżyciach, dwa słowa przychodzą mi do głowy: zaangażowanie i radość z realizacji wspólnych pomysłów. Był to czas, w którym miałam naprawdę duże poczucie sensu i znaczenia mojej pracy. Nauczyłam się jak ważny jest proces wdrażania zmiany, w jaki sposób warto komunikować zmianę i pracować z ludźmi w zmianie.

W końcu przyszedł czas realizacji mojego Małego Wielkiego Marzenia - praca na stanowisku kierownika ds. spraw personalnych, w polskiej firmie z branży produkcyjnej Bilplast. Tworzyłam i wdrażałam projekty z zakresu HR, współpracując z zarządem oraz kadrą kierowniczą. Jestem głęboko przekonana, że efektywny zespół ludzi, to zespół oparty na wspólnych wartościach i idący w jednym kierunku. Wszystko to stało się dla mnie inspiracją do spełnienia większego marzenia, jakim było (i jest!) wspieranie ludzi i organizacji w rozwoju.

W 2008 roku rozpoczęłam współpracę z firmami szkoleniowymi, dla których zajmowałam się obsługą klientów biznesowych. Był to czas wielu biznesowych wyzwań, inspiracji, aż pewnego dnia spotkałam Coacha, który zadał mi JEDNO ważne pytanie...Poszukiwanie odpowiedzi na TO pytanie zapoczątkowało proces moich zmian. Efektem tych zmian jest moja odwaga i wiara w to, że jestem w pełni kompetentna do tego, aby pomagać ludziom i organizacjom w poszukiwaniu odpowiedzi na ważne pytania. Od 2011 r. prowadzę Koncepcję. Firmę, która pomaga rozwijać kluczowe kompetencje potrzebne do tego, by realizować cele z sensem.